Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

HomeLISTOPAD 2011KONFERENCJA SZKOLENIOWA PSB

KONFERENCJA SZKOLENIOWA PSB

  W dniach 4-6 listopada w hotelu Perła Południa w miejscowości Rytro k Nowego Sącza Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Biegów zorganizował doroczną Konferencję Organizatorów Imprez Biegowych. W Konferencji udział wzięło 76 uczestników w tym goście z Australii, Czech, Słowacji i Ukrainy.

Otwierając obrady Prezes PSB Henryk Paskal powitał zaproszonych gości oraz uczestników Konferencji przedstawiając jednocześnie jej program. Na wstępie poprosił o zabranie głosu Wójta Gminy Rytro Władysława Wnętrzaka, a następnie dyrektora hotelu Perła Południa  Stanisława Wysockiego.

        Następnie przystąpiono do realizacji programu Konferencji. Prezes PSB przedstawił wyniki ankiety PSB przeprowadzonej wśród ponad 800 biegaczy, po czym razem z vice-prezesem PSB Zbigniewem Rosińskim przedstawili wstępny projekt Kalendarza Imprez Biegowych PSB na 2012 r. Ostatnim punktem obrad w dniu 4 listopada było wystąpienie Jarosława Rybaka (były rzecznik prasowy MON i BBN) dotyczące roli patronów medialnych w promocji imprezy i współpraca z mediami.

W dniu następnym referaty przedstawili: Grzegorz Gębski nt. Problemów bezpieczeństwa oraz ubezpieczenia imprez biegowych, kol. Marek Tronina omówił problemy związane z przygotowaniem dokumentacji Maratonu Warszawskiego, nt Prezentacja informatyka w biegach ulicznych (Łukasz Hływa) oraz Alicja Standard i Bogdan Czajka nt Napoje i odżywki w biegach długodystansowych – od fizjologii do organizacji stanowisk.

Tego dnia prezentowały się także firmy ułatwiające organizację biegów: Fotomaraton  (Mariusz Pęczek), POLTENT, Columb (Rafał Holeczek), Data Sport (Marek Zieliński), Wikoss (Sebastian Kosobudzki), Lispol Plus (Danuta Tucholska, Piotr Lisiecki).

zobacz zdjęcia


  Akcentem sportowym tego dnia były biegi na dystansie 3 i 10 km, w których uczestniczyli organizatorzy imprez biegowych. Ostatnim punktem drugiego dnia obrad była dyskusja dotycząca spraw organizacyjnych imprez biegowych. Dominującym problemem była sprawa losowania nagród pocieszenia. Wielu organizatorów musiało wyjaśniać w/w sprawę w Urzędach Skarbowych w związku z przepisami o grach losowych. Jeden z organizatorów przekazał pismo z Ministerstwa Finansów interpretujące przepisy Ustawy. W toku dyskusji uczestnicy Konferencji uzgodnili tryb postępowania aby nie naruszać przepisów tej Ustawy. Goście z Czech zaprezentowali swoją metodę na sukces oraz plany na szereg dodatkowych biegów ulicznych w całych Czechach, przedstawiono także program ramowy Kongresu AIMS, który odbędzie się w Pradze w przyszłym roku. Była również niespodzianka dla organizatorów imprez biegowych, bowiem w sobotę przyjechał Henryk Szost aktualnie najlepszy Polski maratończyk, który niedawno podczas maratonu we Frankfurcie uzyskał znakomity wynik 2:09:39. Zabrakło mu 16 sekund do rekordu Polski. Nasz znakomity zawodnik opowiadał o taktyce w maratonie, jak trenuje i jakie ma plany startowe na 2012 rok.

Do Zarządu PSB wpłynęło pismo od Pana Posła Biernata w sprawie Pani Janiny Rosińskiej, a dotyczące dyskryminacji biegaczy (zwłaszcza kobiet) startujących w kategorii 70+. Prezes zobowiązał się do przesłania odpowiedzi w najbliższym terminie.


        zobacz zdjęcia

      Firma LISPOL PLUS współpracująca z organizatorami imprez biegowych od 5 lat ufundowała dla uczestników Konferencji tort oraz lampkę wina. Najpierw do ucha, ale szybko również do tańca grała miejscowa kapela góralska. Ostatni goście zeszli rano prosto na obrady głównie po to by oklaskiwać lub co ważniejsze odebrać wyróżnienia, przyznano ich dwa rodzaje. Jedne za zasługi dla rozwoju PSB, po raz pierwszy przyznano Honorowe Odznaki Polskiego Stowarzyszenia Biegów otrzymali je:

* Bogusław Nader - złotą 
* Zdzisław Ludwikowski - srebrną
 
* Marian Mrowiec - srebrną
 
* Maria Malinowska - srebrną
 
* Aleksander Mitek - brązową
 
* Janusz Pancerz - brązową
 
* Jerzy Górski - brązową
 
* Krzysztof Koselski – brązową.

Kolejne wyróżnienia dotyczyły osiągnięć w organizacji dużych imprez biegowych. Uhonorowano:

 • · MARATON WARSZAWSKI 
   Za najlepszy wynik uzyskany w biegu maratońskim
  w Polsce w 2011 roku w kat. mężczyzn
 
 • · CRACOVIA MARATON 
   Za najlepszy wynik uzyskany w biegu maratońskim
  w Polsce w 2011 roku w kat. kobiet
 • · PÓŁMARATON WARSZAWSKI 
   1 miejsce za największy przyrost liczby uczestników w 2011 roku
   
 • · PÓŁMARATON POZNAŃ 
   2 miejsce
  za największy przyrost liczby uczestników w 2011 roku
 • · PÓŁMARATON PIŁA 
   3 miejsce
  za największy przyrost liczby uczestników w 2011 roku
 • · POZNAŃ MARATON 
   1 miejsce
  za największy przyrost liczby uczestników w 2011 roku
 • · MARATON WARSZAWSKI 
   2 miejsce
  za największy przyrost liczby uczestników w 2011 roku
 • · CRACOVIA MARATON  
   3 miejsce
  za największy przyrost liczby uczestników w 2011 roku

    

Za największy procentowy przyrost liczby uczestników w 2011 roku : 

 • · WROCŁAW MARATON 
  Za największy procentowy przyrost liczby uczestników w 2011
  roku
 • · GAZETA WYBORCZA
  Za cykl imprez promujących bieganie „Polska Biega”

Na zakończenie Prezes PSB kol. Henryk Paskal przedstawił dwie propozycje (nad morzem) przyszłorocznej konferencji, która odbędzie się w drugiej połowie listopada 2012r.
      Podsumowując była to na pewno jedna z najcieplejszych i  najbarwniejszych konferencji i to nie tylko za sprawą panującej pogody  i  widoku pełnego kolorów Beskidu Sądeckiego

MATERIAŁY - KONFERENCJA SZKOLENIOWA
POBIERZ PLIK : autor:


1. ZGŁOSZENIE BIEGU DO KALENDARZA PSB (ROK 2012)PDF
PSB
2. REKLAMA W KALENDARZU BIEGÓW PSB (ROK 2012)PDF
PSB

PSB
3. ANKIETA PSB (ROK 2011)


PDF
PSB
4. PROGRESJA WZROSTU UCZESTNIKÓW (ROK 2010/2011)PDF
PSB
5. WEEKENDY BIEGOWE (ROK 2011)

PDF
PSB
6. TOP 10 W BIEGACH ULICZNYCH (ROK 2011)
PDF
PSB


PREZENTACJE-SZKOLENIA :

1. Napoje i odżywki w biegach długodystansowych – od fizjologii do organizacji stanowisk.   PDF
Bogdan Czajka
2. Informatyka w biegach ulicznych
PDF
Łukasz Hływa
3. Nowy projekt RunCzech.com.


PDF
Diana Rybachenko
 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony