Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

HomeLISTOPAD 2011BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W WARSZAWIE

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W WARSZAWIE

          Biało-czerwone barwy dominować będą na 10-kilometrowej trasie XXIII Biegu Niepodległości w Warszawie 11 listopada. W takich to kolorach koszulek pokonywać będą aleję Niepodległości uczestnicy zawodów. Dotychczas zgłosiło się prawie siedem tysięcy osób. 

W imprezie, organizowanej przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji pod patronatem prezydenta stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz, udział wezmą także zawodnicy na wózkach i rolkach oraz Nordic Walking. 

Jak poinformował dyrektor ośrodka Janusz Kopaniak, przygotowano 3750 białych i tyle samo czerwonych koszulek. "Jeśli ubrane w białe stroje osoby staną po jednej stronie ulicy, a w czerwone po przeciwnej, to bieg rozpocznie się 11.11.2011 o godz. 11.11 żywą flagą". 

Kopaniak podkreślił, że z roku na rok wzrasta frekwencja. W ubiegłym dystans 10 km pokonało blisko 6000 osób. "Teraz mamy 7500 pakietów startowych. Takie ograniczenie dyktują m.in. warunki techniczne, jak chociażby zapewnienie szatni, a także finansowe" - dodał. 

Trasa biegu dla upamiętnienia 93. rocznicy odzyskania niepodległości narodowej w 1918 roku, po 123 latach zaborów, prowadzi od ul. Stawki aleją Niepodległości do ul. Rakowieckiej, gdzie znajduje się półmetek i tam nastąpi nawrót.

Twarzą 23. edycji biegu został niespełna 23-letni Jan Mela, najmłodszy w historii zdobywca biegunów (północnego i południowego) w ciągu jednego roku. Jest pierwszą niepełnosprawną osobą, która dokonała takiego wyczynu.

"Generalnie nie lubię biegać, może z uwagi na protezę w lewej nodze, ale ... Postanowiłem się sprawdzić również w takiej sytuacji i dwa lata temu ukończyłem nowojorski maraton. Nie ma rzeczy niemożliwych. Trzeba tylko bardzo chcieć" - zaznaczył Mela. W 2002 roku w Malborku stracił lewe podudzie i prawe przedramię w wyniku porażenia prądem, którego doznał kiedy wszedł podczas deszczu do niezabezpieczonej stacji transformatorowej.

W grudniu 2008 roku założył Fundację Poza Horyzonty, aby wspierać osoby niepełnosprawne w realizacji marzeń. "Poprzez mój udział w zawodach 11 listopada chcę przyczynić się do pomocy takim osobom. Za każdego uczestnika Biegu Niepodległości Amway Polska przekaże 2 zł na podopiecznych Fundacji" - dodał Mela.

Dyrektor WOSiR podkreślił, że w tym roku ponad 30 firm, instytucji i organizacji zaangażowało się w działania związane z imprezą. Partnerem strategicznym jest PKO Bank Polski, który - jak poinformowała Elżbieta Anders - reprezentowany będzie na trasie przez 93 osoby. "W ten dodatkowy, czynny sposób, chcemy upamiętnić 93. rocznicę odzyskania niepodległości".

Również w wielu miejscowościach we wszystkich województwach zorganizowane zostaną 11 listopada imprezy biegowe, m.in. w Bydgoszczy, Bydlinie, Dobrodzieniu, Drohiczynie, Gdyni, Goleniowie, Górze k. Leszna, Krośnie, Luboniu, Łubiance, Łukowie, Objezierzu, Obornikach, Pile, Rudzie Śląskiej, Stalowej Woli, Strawczynie k. Kielc, Świdnicy, Tomaszowie Maz., Wałbrzychu, Węgrowie.

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony