Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

HomeMAJ 2011IRENA SZEWIŃSKA ZAPRASZA NA BIEG!

IRENA SZEWIŃSKA ZAPRASZA NA BIEG!

To będzie wyjątkowy bieg, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Wyjątkowy z różnych względów, bo tylko dla kobiet zorganizuje go Irena Szewińska, bo wszystkie będą triumfatorkami, a trasę po raz pierwszy w historii Łazienek Królewskich wytyczono alejkami parku.

Utytułowana lekkoatletka nie zważała na to, że 24 maja miała urodziny (65.). Dokonała "przeglądu sytuacji", sprawdziła jak idą przygotowania i spotkała się z mediami, by za ich pośrednictwem zaprosić kobiety 4 czerwca na swój bieg w Warszawie oraz imprezy towarzyszące. Samsung Irena Women's Run ma być wyrazem poparcia dla walki z rakiem piersi.

 

Jak podkreśliła zdobywczyni siedmiu medali olimpijskich w sprincie i skoku w dal, bieg na pięciokilometrowej trasie jest jednym z elementów kampanii edukacyjno-profilaktycznej "Różowa wstążka". Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem zachorowalności kobiet na nowotwory piersi. Honorowy patronat nad imprezą objęła małżonka prezydenta RP Anna Komorowska.

"W tym różowym biegu, bo takiego koloru koszulki otrzymają wszystkie uczestniczki, nie będzie ani wygranych, ani przegranych. Główną nagrodą jest tu zdrowie i dobra zabawa. Chcę w ten sposób zachęcić kobiety do aktywnego trybu życia, jak również do dbania o swoje zdrowie. Natomiast pozyskane od sponsorów upominki, i to bardzo atrakcyjne, zostaną rozlosowane wśród wszystkich osób" - zaznaczyła utytułowana lekkoatletka, którą obdarowano kwiatami i ogromnym tortem.

Arkadiusz Miller z Centrum Medycznego ENEL-MED zwrócił uwagę na "przerażające statystyki". Każdego roku lekarze odnotowują ponad 10 tys. zachorowań na raka piersi. Około 5 tys. kobiet rocznie przegrywa walkę z chorobą i umiera (średnio 15 dziennie).

"Ale nie muszą odchodzić z tego świata. Wcześnie rozpoznany nowotwór daje szanse na pełne wyleczenie. Z zaproszeń jakie wysyłamy do kobiet, tylko kilka procent korzysta z bezpłatnych badań" - wspomniał.

"Przykładem jest moja matka, Leokadia - powiedziała dziennikarka TVN Kinga Burzyńska. - Wygrała walkę, bowiem guz został wykryty bardzo wcześnie. Rok temu, miesiąc po operacji, była już w pracy, przy swych uczniach, którzy zdawali egzamin maturalny. Dlatego 4 czerwca pobiegnę, by przy okazji sportowej imprezy zachęcać kobiety do dbałości o swoje zdrowie".

Popularne aktorki - Edyta Olszówka i Magdalena Wójcik podkreśliły, że wszystko się w życiu człowieka zmienia, gdy dopadnie go ciężka choroba. "Otwórzmy oczy, przebudźmy się dziś, bo jutro może być za późno" - zaznaczyła Olszówka. "Im częściej będziemy na temat mówić, tym większa jest szansa dotarcia do szerszego grona kobiet" - dodała Wójcik.

Wicemistrz świata z 1983 roku w biegu na 3000 m z przeszkodami Bogusław Mamiński, który włączył się w organizację Samsung Irena Women's Run zaznaczył, że po raz pierwszy w historii Łazienek Królewskich, alejkami tego parku prowadzić będzie trasa biegu 4 czerwca. Start (godz. 16.30) i meta znajdować się będą w Agrykoli. Rejestracja odbywa się poprzez stronę run.samsung.pl

Jak poinformowała Irena Szewińska, impreza zainaugurowana zostanie o godz. 13 otwarciem "Miasteczka atrakcji dla kobiet i nie tylko". "Zapraszam także rodziny, mężczyzn, dzieci, słowem wszystkich, natomiast do biegu bądź marszu - tylko panie, bez żadnych ograniczeń wiekowych. Po zawodach, o godz. 17.30, wystąpi Natalia Kukulska".

Zdobywczyni 10 medali mistrzostw Europy, w tym pięciu złotych, podkreśliła, że z perspektywy przeżytych lat uważa, iż najważniejsze jest zdrowie. "Jak jest się młodym, nie zawsze o to zdrowie się dba. A ono jest jednak najistotniejsze. Po zakończeniu zawodniczej kariery w 1980 roku, nie przestałam się ruszać. Biegam dla dobrego samopoczucia, najczęściej z psami. Równie ważna jest dla mnie rodzina" - zaznaczyła.

Szewińska wspomniała, że jest dumna ze swych synów - 30-letniego Jarosława i 41-letniego Andrzeja oraz wnucząt - 7-letniego Adama i 11-letniej Ady.

 

 

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony