Payday Loans

 

Al. Powstańców Wlkp. 164, 64-920 Piła,

tel. 67 212 01 11, fax 67 212 59 75

email: poczta@psb-biegi.com.pl

BANER

HomeCZERWIEC 2011VI MIĘDZYNARODOWY BIEG PRZYJAŹNI

VI MIĘDZYNARODOWY BIEG PRZYJAŹNI

W sobotę 18 czerwca 2011 roku w Terespolu rozpoczął się VI Międzynarodowy Bieg Przyjaźni Terespol-Brześć. Bieg jest imprezą cykliczną, której przyświeca międzypaństwowa idea wspólnoty i przyjaźni w duchu rywalizacji sportowej. W tym roku start wypadł w Terespolu a meta w Brześciu na Białorusi. Udział w zawodach wzięło 60 zawodników z Polski (w tym liczna grupa z Terespola), Białorusi i Ukrainy. Zawodnicy mieli do pokonania trasę z Terespola do Brześć przez przejście graniczne na rzece Bug. Trasa liczyła ok 12 km. Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Białoruskiego Komitetu Olimpijskiego.

Oficjalne otwarcie przygotowane zostało na wzór olimpijski w centrum miasta. Tuż po odegraniu hymnów narodowych wciągnięta została flaga olimpijska (honory czynił Jan Kulbaczyński – uczestnik ponad 100 maratonów), którą przynieśli przedstawiciele Białorusi (Dzmitry Hryhoryeu i Natalya Kuzicz), Ukrainy (Siergiej Panasiuk i Aleksander Kiptach) i Polski (Adam Dobrowolski i Marek Wróblewski), zabrzmiał olimpijski hymn i zapłonął znicz, którego ogień przyniosła sztafeta złożona z przedstawicieli 3 krajów, czyli: Pietruszkiewicz Denis (BY), Witalij Nosow (UA) i Dawid Rafałko (PL), który zapalił znicz.

Tuż po uroczystym otwarciu głos zabrali: burmistrz miasta Terespol – Jacek Danieluk, wice mer Brześcia – Władimir Czernow, Konsul RP na Białorusi – Stanisław Żarczyński i prezes Klubu Sportowego w Kowlu na Ukrainie - Siergiej Panasiuk.

Zawodnicy, bez względu na płeć i wiek wystartowali wspólnie ok godziny 10:30. Na trasie sportowcom kibicowali mieszkańcy Terespola i okolic oraz mieszkańcy Brześcia.

Najlepsze czasy uzyskali: Kiptach Aleksandr (Ukraina), Dzmitry Hryhoryeu (Białoruś) i Mikhniuk Pavel (Białoruś). Wśród Polaków najlepsi byli: Grzegorz Jakuszko, Wiesław Wysiński i Adam Dobrowolski a wśród Polek: Ewa Fabian, Marta Pietraszuk i Krystyna Pucer.

Tabela pokazuje wyniki w podziale na poszczególne kategorie wiekowe i płeć.

 

 

 

Logo 100 MCP

 

grrs

 

 

berlin

Zobacz film

Zobacz film

Zobacz film

 

 

 

        

 

 

 
Najczęściej czytane artykuły

 

 

 

 


alt
alt
alt
alt  

alt
alt
alt
alt
alt

alt

alt
alt
alt
alt


alt
alt
alt
alt

 

41

stat2014
alt
alt
alt
alt

 

 

Volkswagen

Prague

Marathon 2014

 - zobacz film!

 

 

 

Początek strony